ایستادن در جایگاه دوم جهان توسط اساتید صحرایی و سالاری

محمدحسن سالاری و محمدرضا صحرایی که بیش از یک دهه در سطح اول کاراته ایران، آسیا و جهان برای ورزش قم و کشورمان افتخار کسب می‌کنند، در آستانه پیکارهای جهانی ۲۰۱۷ موفق به کسب مدال نقره پیکارهای معتبر گرند اسلم شدند.

موفقیت سالاری و صحرایی در کسب نشان نقره رقابت‌های گرند اسلم کاتا برای آنها جواز حضور در نهمین دوره مسابقات قهرمانی جهان را نیز به دنبال داشت، پیکارهایی که با عنوان دقیق «کاتا گرند اسلم اوبیا» پیش از شروع رقابت‌های جهانی ۲۰۱۷ در کشور ایتالیا جریان دارد.

نمایندگان ملی‌پوش کاتای استان قم در بخش کودکان گوشین جوتسو با ارائه عملکردی موفق و قابل قبول عنوان نایب‌قهرمانی را از آن خود کردند تا در آستانه مسابقات قهرمانی جهان آمادگی خود را برای کسب مدالی دیگر از این میدان مهم کاتا جودو دنیا به نمایش بگذارند.

ملی‌پوشان هیأت‌‌ جودو، جوجیتسو و کوراش استان قم در فرم کودوکان گوشین جوتسو پس از جدی‌ترین رقیب یک دهه اخیر رقابت‌های آسیایی و جهانی یعنی ژاپن و بالاتر از کشور میزبان یعنی ایتالیا بر سکوی نایب قهرمانی ایستادند تا نشان نقره را به ارمغان بیاورند.

این موفقیت در حالی نصیب سالاری و صحرایی شد که تیم ایتالیا میزبان این دوره از رقابت‌های جهان با پشتوانه پنج دوره نایب‌قهرمانی دنیا با اختلاف ۱۱ امتیاز سوم شد و تیم‌های کاتای کشورهای مدعی دیگر نظیر فرانسه، بلژیک و اسپانیا در رتبه‌های بعد ایستادند.

سالاری و صحرایی از سال‌های آغازین دهه ۱۳۸۰ که نخستین‌بار به میزبانی قم رقابت‌های کاتا جودو قهرمانی مردان ایران به انجام رسید همواره در مسابقات داخلی و برون‌مرزی این رشته عملکرد درخشانی داشته‌اند و اکنون نیز در آستانه مسابقات جهانی افتخار آفرین شده‌اند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *